Зараз, коли набирає обертів імпортозаміщення, а країна знаходиться в глибокій економічній блокаді, особливо цінним стає вміння «перетворювати» поганий продукт в якісний і затребуваний. Наприклад, з заграв компоту або варення робити чудове домашнє вино, за смаком не поступається дорогим магазинським аналогам.
Процес приготування дуже простий: до заграв компоту слід додати 2 кг цукру і за бажанням жменю родзинок. Щоб вино вийшло ароматним і смачним, необхідно враховувати одну обставину – застосовуватися повинна тільки скляна або дерев'яний посуд. Якщо використовувати пластмасову або металеву, то з'явиться поганий присмак і аромат буде безповоротно загублений.
Процес приготування
Після цього знову закрийте банку і залиште бродити вже на 3-4 місяці до повного освітлення. Після необхідного часу отриманий алкоголь потрібно ретельно процідити, після чого розлити по пляшках. Зберігати вино необхідно в прохолодному місці. Важливе зауваження: розлитий напій рекомендується закривати поліетиленовою кришкою і ні в якому разі не закочувати, інакше цілком може вибухнути.
Вино з яблучного компоту
Процес виготовлення яблучного вина практично схожий на попередній і не займає багато часу. Необхідні інгредієнти:
- 3 літри компоту;
- 300-400 гр цукру;
- Невелика кількість родзинок.
Як робити:
Заграв компот слід відкрити і ретельно процідити. Робити це потрібно через марлю. Шматочки яблук перекласти в окремий посуд і засипати трохи цукром. А рідина перелити в іншу тару, додати трохи родзинок. Ці дві заготовки визначити в тепле місце приблизно на дві години, після яких з'єднати, з додаванням залишку цукру і ретельно перемішати дерев'яною ложкою. Просунуті блендери краще не використовувати, так як зіткнення сусла з частинками металу небажано.
Потім на горлечко банки слід встановити водяний затвор і визначити в тепле місце для завершення
На завершальному етапі отриманий напій слід розлити по чистим бутлях, після чого поставити на два місяці для дозрівання (бродіння).
Рецепт домашнього вина з компоту вишні
Напій, зроблений в домашніх умовах володіє насиченим і ароматним смаком, якщо робити це правильно, точно розрахувавши пропорції. Необхідно знати, що на завершальному етапі отримаєте продукт, що становить приблизно половину від початкового обсягу заготовки. Ще один нюанс-якщо напій ніяк не хоче давати бродіння, слід додати в нього жменьку родзинок. Потім в процесі відціджування він забереться разом з непотрібним осадом.
Вино, отримане з вишні відрізняється ароматним і трохи терпким смаком, так як ягода відрізняється високою кислотністю, а також невеликим відсотком цукру.
Склад:
- 10 л вишні;
- 10 л води;
- 3 кг цукру.
Необхідно зробити:
- Прибрати кісточки, саму вишню трохи розім'яти, залити чистою водою, після чого віджати;
- Перелити отриману рідину в глибокий посуд, закривши гумовою рукавичкою;
- Визначити в тепле, темне місце для завершення процесу бродіння;
Через місяць, коли рідина перестане пускати бульбашки, слід спробувати вино. Якщо присмак солодкуватий і кислий одночасно, значить напій готовий.
Якщо розраховуєте зберігати вино протягом довгого часу, потрібно додати в нього пляшку горілки. Напій, звичайно, стане значно міцніше, але зате це стане гарантією від прокисання.
Вино з кислого полуничного компоту
Оскільки полуниця це все-таки делікатесна ягода, кислий полуничний компот викинути просто рука не підніметься. І якщо він ще не перетворився в оцет, можна спробувати вийти з положення. Що потрібно зробити?
Візьміть зазначений інгредієнт об'ємом 3 л, налийте в скляний посуд, зверху додайте 200 гр меду і 1 столову ложку рису. Промивати рис необов'язково, так як в даному випадку він виконує функцію дріжджів.
Далі все так само, як і в попередніх рецептах. Насолодитися смаком напою можна буде тільки через місяць.
Вино з абрикосового компоту
Зробити відмінний напій з абрикосового компоту, як втім і грушевого, не представляє великих труднощів. Спочатку необхідно зробити фруктову закваску ? взяти 100 грам немитої малини, розтерти її з додаванням 50 гр цукру і невеликої кількості води. Готову закваску змішати зі старим компотом, далі поставити в темне місце.
Вино з компоту слив
Сливовий напій, приготоване в домашніх умовах, досить велика рідкість, хоча володіє приємним насиченим смаком. Робити таке вино потрібно трохи по-іншому.
Інгредієнти:
- Слива-3 кг;
- Цукор – 1,5 кг;
- Вода – 1,5 склянки.
Як робити: розмістивши сливи в глибокому посуді, слід накрити марлею, потім виставити на свіже повітря для невеликого подвяливания. Після 2-3 днів потрібно видалити кісточки, а саму сливу розім'яти до появи соку. Після цього додати води і визначити в тепле місце. Після декількох днів процідити і всипати цукор. Слід зазначити, що міцність вина безпосередньо залежить від кількості цукру – чим більше цукор, тим міцніше вино. Далі розлити по бутлях і відправити на дозрівання. Радувати друзів власним вином можна буде через 2 місяці.